T-shirt long sleeve

2700 kr

Denna produkt inkommer vintern 2023/2024.

Svart användbar och mjuk T-shirt med lång ärm. Brodyr på höger bröst som går ton i ton. Nacketikett med personlig signering av hantverkaren.

100% Ekologisk, Oeko Tex godkänd bomull från EU

T shirt long sleeve

STYLE: T-shirt long sleeve

SIZE - CmSMLXLXXL
AChest98,00104,00110,00116,00122,00
BBottom98,00104,00110,00116,00122,00
CLength of back68,0070,0072,0074,0076,00
DLength of sleeve63,5065,0066,5068,0069,50
EBottom of sleeve19,0020,0021,0022,0023,00
FShoulder12,5012,5013,0013,5014,00
Tygtillverkning:Sverige, Marbäck
Färgning:Sverige, Kinna
Enzymbehandling och tvätt:Lettland (Inom kort i Sverige)
Nackband:Svensktillverkat
Tvättråd:Tryckt i Sverige
Sömnad:Sverige, Borås
Brodering:Sverige, Skara
Lagerhållning:Sverige, Skara
Packningsmaterial:Svensktillverkat, Mariestad

Care label cotton

100% Bomull

0-3% Krympning vid tvätt

Skonsam maskintvätt 40℃. Tvättas ut och in. Klorblekmedel får ej användas. Får ej torktumlas eller kemtvättas.